Vánoční čas „Down under“

Už se pomalu blížily Vánoce, a tak jsme s Péťou na Zlatou neděli vyrazili do ulic. Nejdříve jsme zavítali do Darling harbouru, kde se měla promítat vánoční pohádka. Přišli jsme zrovna načas a tak jsme v parku rozložili naši deku a ulehli. Santa Claus oznámil, že už jsou připraveni a mohlo se začít. Sice bylo teplo, ale nebylo to nijak hrozné, asi 26 stupňů a navíc sluníčko pomalu zapadalo. Bylo to fajn, ležet takhle v parku a koukat na pohádku 🙂 i když musíme uznat že ty lidi kolem v takovým teple, a měli ty teplé santovské čepice…bylo to trošku divný.

DSC05029.JPG

vánoční promítání v Darling Harbouru

DSC05034.JPG

zmrzkaaa

 Po pohádce jsme pak šli na zmrzlinu a poslouchali nějakou na živo hrající kapelu a pak jsme se přesunuli dále do přístavu abychom viděli pouliční umělce, kteří tento večer byli fakt dobří. Po setmění jsme čekali na ohňostroj, který začal ve 21 hodin. Vylezli jsme na most a tak jsme měli všechno krásně před sebou.

DSC05044.JPG

pouliční umělci v harbouru

DSC05059.JPG

Ohňostroj v harbouru

 Když ohňostroj skončil, vydali jsme se procházkou do města a viděli krásně osvětlený Town hall a ještě budovy na Pitt street:

DSC05068.JPG

Vánoční Town hall

DSC05070.JPG

Pitt street

 Směřovali jsme pomalu k St.Mary´s cathedral, na kterou se promítalo. Protože jsme opravdu nespěchali, dorazili jsme sem kolem 23 hod. Promítání bylo v plném proudu tak jsme se zastavili a koukali na tu krásu. Promítali se zde asi 4 příběhy pořád za sebou. První byla Maddona s děťátkem, pak vzkazy lidem (love, lights,..), příběh v číslech a to další už si nepamatuju 🙂 Byl to opravdu nezapomenutelný zážitek, pro představu se můžete podívat tady:

DSC05076.JPG

St. Mary´s cathedral promítání - Maddona s děťátkem

DSC05078.JPG DSC05083.JPG DSC05086.JPG

 Po promítání jsme ještě viděli další ohňostroj, který jsme ani neočekávali. Později jsme si přečetli, že kousek od St. Mary´s cathedral probíhal nějaký venkovní vánoční koncert, no to bychom stejně nestihli, tak alespoň ten ohňostroj 🙂 Cestou domů jsme se ještě zastavili na Martin Place, podívat se na vánoční stromeček, ale atmosféru trochu kazilo podvědomí nedávného teroristického útoku na Sydney, který probíhal v těchto místech a lidé stále nosili květiny. Tolik řezaných kytek jsme v životě neviděli! Ale bylo to smutné, a obvzláště v tento vánoční čas.

DSC05089.JPG

Vánoční stromek na Martin Place

 Štědrý den utekl jak voda. Péťa byl v práci a tak jsme si dali sraz ve městě v 15 hodin a šli spolu nakoupit nějaké věci – ovoce, zeleninu, maso a nějaké pivo a věci na grilování. 24. prosince je tu den jako každý jiný a tak ve městě byla spousta lidí a všechny obchody otevřeny. Bylo to zvláštní, sice je všude překrásná výzdoba ale ten pocit, že jsou Vánoce prostě nemáte. Domů jsme se vrátili kolem 18 hodiny a já hned začala dělat řízky a kaši. Bramborový salát jsem chtěla udělat, ale bohužel naše narvaná lednice by ho nestrávila 🙁 Rychle jsme uklidi a připravili se na večeři.

DSC05101.JPG

Vánoční večeře

DSC05102.JPG

Péťa je šťastnej za maso a okurky 🙂

DSC05106.JPG

I na rozkrojení jablíčka jsme si vzpomněli

DSC05111.JPG

 Po večeři jsme byli pozváni k sousedce Ruby, tak jsme tam asi ve 20 hodin dorazili. Měla tu ještě svouji kolegyni letušku – Moniku ze Švédska a na to, že už to jsou vlastně „babči“ jsme se s nima parádně pobavili. Šampáňo a víno teklo proudem 🙂 Seděli jsme taky venku u rozvíceného stromku, kterým se Ruby pochlubila, ale bylo tam tolik komárů, že jsme museli jít dovnitř. Každopádně to bylo moc super, nasmáli jsme se, jako už dlouho ne! Spát jsme šli až kolem 2 hod ráno.

DSC05114.JPG

řecko-švédsko-české Vánoce

DSC05117.JPG
DSC05124.JPG

u Vánočního stromku

25. prosince, kdy se tady slaví Vánoce, bylo na pláži narváno. Po vánočním koupání jsme si pak doma udělali grilovačku ve velkým stylu. Měli se přidat ještě Sam a Samanthi, ale byli na výletu v Blue mountains a nějak se nestihli včas vrátit a tak pak jen snědli co jsme jim nechali 🙂 večer sice začalo pršet, ale to nám nevadilo, bylo nám fajn pod teráskou 🙂

DSC05129.JPG

pro jednoho málo, pro dva nic 😀

DSC05131.JPG

Péťa v akci!

A jaké jste měli svátky vy? Moc jsme na všechny mysleli!

Vaše Martinka

2 komentáře u „Vánoční čas „Down under“

  1. Kateřina Mizerová

    Ahoj protinožci, dík za hezké čtení. U nás klasika, pohodový večer a brzo spát, 25.12. denní směna :), oddělení samý ležák, jako obvykle. A Silvestr ? Noční směna. Ale upřímně, s tebou bych neměnila, bylo by mi smutno. Ale nejkrizovější období už máte za sebou, teď ti budou všichni jen závidět 🙂 Pa Kačka

    1. Martinka Autor příspěvku

      My to taky tak bereme Kačko, od Nového roku bude už jen fajn a vše se bude dařit 🙂 Alespoň, že jsi byla 24.12 doma s rodinou! My měli Skypové Vánoce ale taky to šlo, všichni jsme byli silní a drželi se 🙂 Článek o Silvestru připravujeme…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *