Royal National Park

Momentálně je sice v Sydney léto, ale každý kdo tu žije delší dobu říká, že je to divný léto. Teplo je, ale ne taková vedra jaká jsme očekávali. Ale i tak jsou krásné slunečné dny, a třeba 35 stupňů, což na pohodový den na pláži bohatě stačí 🙂 Minulý víkend ale hlásili pod mrakem a 23-26 tak jsme se rozhodli pro výlet. Vyrazili jsme do Royal National Parku, což je druhý nejstarší národní  park na světě, hned po Yellowstone parku. Což je dost podivuhodné, když vezmete v úvahu, že Austrálie bylo objevena teprve v roce 1770. Park je rozlehlý tak jsme se rozhodli udělat si výlet na pohodu, i kvůli té mojí operaci jsme to nechtěli nějak přetáhnout. Jeli jsme vlakem do stanice Loftus, možná poněkud unáhleně protože jsme museli jít kus podél dálnice abychom se vůbec do parku dostali. Možná by bylo lepší vystoupit na další stanici Engadine. Ale i tak jsme došli ke vstupu na Honeymoon track, kudy byla hezká procházka, spíše z kopce do údolí, a k Audley.

DSC05155.JPG

DSC05162.JPG

naši společníci

DSC05168.JPG

údolí před Audley

Původně jsme měli namířeno k vodopádům ale místo Audley se nám moc líbilo, že se nám odtamtud ani nechtělo. Bylo to rozlehlé místo, kde poletovali mraky velkých bílých korel, lidi grilovali, piknikovali, hráli na kytaru a to vše podél řeky Kangaroo river, kde půjčovali lodičky a plulo tam spousta divokých kachen. Rozložili jsme deku a kochali se tou úžasnou atmosférou, až jsme si z toho pěkně dáchli, asi 20 minut 🙂

DSC05171.JPG

pohoda v Audley

DSC05175.JPG

dobrou noc..

Po dostatčném odpočinku jsme se vydali stezkou přes buš právě ke stanici Engadine. Cesta byla hodnocena jako Hard (těžká) ale mělo to být jen kolem 4 km tak jsme si říkali že to nemůže být tak zlý. No, zpočátku jsme šli chvíli do kopce, chvíli po rovince že to i šlo. Výhledy ze shora do údolý překrásné, A opět z kopce jsme sešli k nádhernému billabongu, kde se i pár lidí kooupalo. Péťa taky vyzkoušel, já neměla plavky tak jsem jen koukala. Opět atmosféra úžasná, klid, ticho, výhledy na tu překrásnou přírodu.

DSC05179.JPG

bušmen 🙂

DSC05181.JPG

cestou buší

DSC05182.JPG

těhle rostlin bylo všude mraky

DSC05187.JPG

koupání v billabongu

DSC05151.JPG

Potom nám dalo docela zabrat než jsme našli kudy jít dál, protože jak jsme zjistili, ti ostatní tam připluli právě na lodičkách půjčených v Audley. GPS nefunkční, stejně jako signál, když jste uprostřed buše. Nakonec jsme našli cestu, která vedla taky ke stanici, ale k jiné a sice Heatcote. No nic tak jsme se vydali. To už byl ale jiný oříšek. Cesta dlouho dlouho do kopce, úzká, max pro jednoho člověka, všude ohromný stromy a jiný různý rostliny co vůbec neznám 🙂 na pokraji sil jsme se vyšplhali nahoru a pak už šli konečně po rovince. Musím říct že jsme si dali pěkně do těla. Jeden by řekl, že potkáme různá divoká zvířata, ale nebylo tomu tak, jen ty korely, kachny, ještěrky a spousta ptáčků. Za to doma v kuchyni mě čekalo tohle překvápko:

DSC05189.JPG

Hledali jsme na internetu co by to mohlo být, asi Huntsman, v Austrálii běžný pavouk. No, k měmu překvapení jsem vše zvládla s přehledem, ani jsem neječela 😀 jen jsem se otočila a došla pro Péťu a ten ho zneškodnil. I když se na to místo kde byl teď pořád koukám!!

Vaše Martinka.

4 komentáře u „Royal National Park

 1. Andrejka

  Och jsem nadsena z toho vyletu v tom uzasnym parku, ze travite krasny cas v prirode, z botasek co ma Martinka 😀 a taky me nadchnul ten obri velkej ptak 😀
  krasny fotky musim rict !!!!!!

  1. Martinka Autor příspěvku

   Andrejko, to není pták ale papoušek!! 😀 děkujeme, by to první větší výlet a chození po operaci 🙂

 2. Andrejka

  Jooo a ten pavouk vypada jak z hororu, vypada dost jedovate….no fuuj… varovani pro priste: POZOR NA HADY !! 😀

  1. Martinka Autor příspěvku

   Google říká, že jedovatej není, taky že je mírumilovnej a nesmělej no? Styděl se tak, že mi vlezl do kuchyně 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *