První dny ve škole

V pondělí 3.11 jsme nastoupili do školy Academies Australasia. Měli jsme tam být v 8:30, ale vzhledem k dopravě a taky tomu, že se stále neorientujeme v těch zastávkách a kde co stojí kam co jezdí, tak jsme přišli trochu později, ale nikdomu to nevadilo. Dostali jsme test asi 3 stránky, doplňovačky, čtení apod. Každej jinej abychom neopisovali 🙂 a tak vyplňujeme, říkám Petrovi – taky se ti to zdá nějaký jednoduchý? A on že jo. Tak jsme to měli hotový, a poslali nás na dvě hodiny do města, že tam momentálně není nikdo kdo by to opravil at se pak vrátíme. Mysleli jsme si, že bude následovat nějakej rozhovor ještě třeba, ale nic. Usměvavá asiatka nám říká, že to bylo dost dobrý, Petr 91% a já 86% a že jsme ve stejný třídě! No super říkáme, to jsme zrovna moc nechtěli 🙂 kvůli kontaktům a tak…ale co, dali nás rovnou do skupiny Advanced, což jsem si myslela, že možná pro Petra bude, ale já se na to teda moc necítím (Advanced je hodně pokročilý, není se prakticky už kam dál posunout).

Ve třídě je nás asi 18, což je docela dost a máme super učitele, jmenuje se Charles, je původem z Kanady, je to takový malý chlápek ale pořád vytlemenej a moc milej. Dost se tam nasmějem a tak vůbec. Vesměs jsme tam evropani. Italové a španělové. Ale taky nepálci, asiat je tam jen jeden a ještě není až tak šikmej 🙂 kupodivu je tam ještě jedna Martina – z Itálie, což mě překvapilo. Lidi jsou milý, mají zájem se seznamovat a tak se bavíme jak je tu kdo dlouho a jestli má někdo práci a tak. V úterý pak máme dělat prezentaci přede všema prakticky bez přípravy, takže jsem konečně mluvila delší dobu anglicky, nebylo to tak strašný, tak to snad v tý skupině Advanced zvládnu…

Ale je to docela těžký, dostáváme každý den úkol, který kolikrát zabere i přes hodinu času, a Charles se snaží věnovat se všem stejně takže pořá vyvolává a všichni musíme makat. Což je asi dobře! Někdo tu mluví fakt super, ale třeba těm nepálcům rozumim každý druhý třetí slovo a navíc jejich akcent je fakt vtipnej. Jak píšu prča. Kolikrát dostáváme fakt výbuch smíchu. Andres ze Španělska vždycky hrozně vybuchne smíchy až plácá rukou do stolu tak kolikrát ani nevim čemu se mám dřív smát 🙂 Chodí s námi do třídy taky jedna slovenka, Veronika.

Ve čtvrtek jsme místo školy šli na pláž Bronte a procházkou až na Bondi beach. Probíhá tu zrovna výstava Scalptures of the sea, tak jsme obdivovali výtvory umělců, mezi nima i David Černý z ČR.

DSC04761.JPG

Naše třída na Bronte beach

DSC04778.JPG

cestou na Bondi beach

DSC04782.JPG

zajímavé umění bylo vidět všude 😀

DSC04789.JPG

od českého autora Davida Černého

DSC04791.JPG

Bondi beach

DSC04793.JPG

trocha srandy 😀

V pátek škola není tak se už těšíme až se vyspíme, a taky, úkol je až na pondělí! 😀

Vaše Martínka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *