Morisset park aneb výlet za klokanama

Protože jsme měli volný víkend, a počítáme že jich mnoho v budoucnu nebude, rozhodli jsme se že vyrazíme malinko na sever (2 hodiny vlakem ze stanice Central) do Morisset parku navštívit klokany. Za vstup se neplatí nic a vzhledem k tomu, že už jsme měli proježděno 8 jízd na naší Opal kartě, tak jsme měli i dopravu zadarmo, no nejeďte tam za ty prachy!! 😀 Četli jsme, že je to místo kde se volně vyskytují v přírodě a že s nimi můžete blbnout, hladit je a dokonce i krmit! Nevěřili jsme…

DSC04829.JPG

Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme už jsme tu!

Po dlouhé cestě jsme dorazili na vlakovou zastávku, ze které to ovšem bylo ještě asi 50 min pěšky do parku. Vzhledem k tomu, že bylo docela horko a tím, že jsme byli ve vnitrozemí tak ani nefoukal moc vítr – bylo docela únavné. Když už jsem myslela, že přestanu jít a začnu se vztekat (umím to dobře) tak jsme dorazili na místo.

DSC04832.JPG

Cestou necestou...pařák!

V dálce byli vidět…klokani! Nevěřila jsem tomu do poslední chvíle. Tak jsme se postupně přibližovali a hrozně mě překvapilo jak jsou některý ty kousci veliký! Jako Petr! Aha, fajn říkám jsem připravená kousek ode mě stál takovej jeden dobře udělanej 😀 tak se sklonim a šahám do batohu pro chleba že ho třeba přilákám. Jenže než jsem se stihla narovnat byl ten obr u mě! Přihopsal tak potichu že jsem ho ani neslyšela! Říkám Petrovi – na to nejsem připravená já nevěděla že už bude tady!! 😀 no sranda. Vrhnul se na chleba jak kdyby rok nejedl. Přihopsali další a další a už jsme byli v obležení.

DSC04838.JPG

ti jsou ale roztomilí!

DSC04851.JPG

první setkání s ušákem

DSC04865.JPG

nechali se hladit 🙂

DSC04876.JPG

malej Joey

V parku jsme strávili asi 5 hodin, uteklo to jako voda, čím déle jsme tam byli, tím otrkanější jsme byli. Za chvíli už jsme se ani nebáli je pohladit, podrbat nebo obejmout J viděli jsme taky pár klokaních maminek co měli v kapsičce malýho klokánka, tomu se říká Joey. K vidění byli snad všechny velikosti od maličkatých po obry. Dokonce jsme viděli i náznak bojového postoje a to když Petr krmil jednoho fakt velkýho klokana a já je pak chtěla spolu vyfotit a Petr se narovnal do celé svojí výšky (188 cm) klokan najednou odstoupil a taky se narovnal a neuvěřitelně vyprsil! To mě fakt trochu vyděsilo, už jsem čekala že začně boxovat nebohého Péťu 😀 tak říkám rychle se skrč nebo dostaneš!

DSC04897.JPG

s tímhle se málem porvali 🙂

DSC04905.JPG

odpolední siesta

DSC04913.JPG

v divočině!

DSC04909.JPG

jedna momentka...

DSC04920.JPG

miminko v kapsičce

Některý klokani byli fakt vtipní tím jak se váleli na zemi a vypadali u toho jak českej Pepa u televize 😀  Nutno také říct, že jsme se až při odchodu dočetli na nějakém plakátu, že se klokani nesmí krmit chlebem, protože je to muže zabít (je tam droždí)…oooops! No, krmili jsme je i mrkví tak snad to přežili! A kdyby ne, tak se asi nic nestalo, jsou tu považováni za škodnou.

Výlet to byl krásný, odnesli jsme si z něj spoustu krásných zážitků a také fotek (plný foťák) ale to se prostě nedalo. Klokánci byli tak krásní a roztomilí, že jsme fotili pořád. Na pár fotek se koukněte taky!

DSC04929.JPG

bacha na klokany! Fakt tam jsou 🙂

Vaše Martinka

1 komentář u „Morisset park aneb výlet za klokanama

  1. Andrejka

    Ahoojky zlaticka, tak u tohoto clanku jsem se poradne nasmala 😀 napr.jak jsou ty kousci velcí, jako Petr 😀 nebo s tim chlebem oooops noo krmili jsme je i mrkví 😀 ty fotecky jsou bajecny, mam z vas obří radost 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *