Jak jsme byli zklamáni

V poslední době jsme pozorovali změnu v chování Sama, našeho spolubydlícího. Od té doby co odjela Samanthi, jeho manželka do Indie navštívit nemocného tatínka to s ním jde nějak z kopce. Nejdřív jsme si mysleli, že se mu jen stýská, přeci jen tři měsíce na které chtěla Samanthi odjet je dlouhá doba, nicméně ukázalo se, že je za tím zřejmě něco víc.

Jednou dopoledne jsem se vrátila z práce brzy, asi okolo deváté protože jsem měla klienta daleko a hodně brzo jsem vstávala, něco okolo 4té ráno a tak jsem si šla ještě na chvíli lehnout. Probudily mě ale silné rány v domě. Dost mě to vylekalo ale když jsem se zaposlouchala, slyšela jsem jak někdo křičí: help!! help!! Vybehla jsem tedy z pokoje a běžela za tím zvukem. Ukázalo se, že to na mě volá Azlan, který byl uvězněný v koupelně, protože se mu zasekla klika 😀 Pokoušela jsem se odtamtud všelijak dostat ale samozřejmě bez úspěchu, spíš jsme to omezili na povídání skrz dveře 😀 Zvláštní na tom bylo to,že jsem se nemohla celou dobu dovolat Samovi, byl nedostupný. Za několik málo minut ale došel domů celý rozklepaný a takový vykulený tak jsem na něj spustila: ježiši kde seš, proč jsi nedostupný, Azlan je uvězněnej v koupelně! Sam se na mě podíval a ptal se jestli si dělám srandu tak říkám že ne ať mi jde pomoct ho od tamtud dostat. Kouká na mě a říká mi: to snad není pravda, takových věcí se dneska stalo, ukradli mi telefon, maminka dostala infarkt a teď ještě tohle k tomu. Tak jsem zírala jestli to myslí vážně. Bohužel ano. Společnými silami jsme potom dostali chudáka Azlana ven a pak jsem si chtěla se Samem promluvit co se teda děje.

Bohužel mi oznámil, že musí poslat nejdříve peníze do Bangladeše kde je maminka v nemocnici a že až potom ji odoperují. Už prý poslal vše co měl a chybělo mu $2000. Do toho začal brečet tak jsem mu logicky chtěla pomoci. Domluvili jsme se s Péťou že mu půjčíme $1000 a nebudeme několik týdnů platit nájem a tím nám to splatí. Azlan přispěl $500. Dali jsme mu peníze a on odjel je poslat přímo do banky. Bylo nám ho líto ale další den ráno vyprávěl jak je maminka po operaci a jak jí je docela fajn a děkoval nám. Pak bylo všechno chvíli v pohodě, dokud Sam nezačal rapidně hubnout a jakoby chřádat. Tak jsem si říkala že asi nemá peníze, má starosti a tak jsemmu začala dávat ještě jídlo.

Pak to přišlo. Jednou v sobotu přišli číňani, vlastníci domu kde bydlíme (což nám do té doby nikdo neřekl) a chtěli s námi mluvit. Sam už prý několik týdnů nezaplatil nájem. Málem nás vomyli. Cože? Tak říkáme, že jsme mu dali peníze předem že to za nás měl zaplatit. Sam jen seděl a moc se nevyjadřoval. Po trochu nepříjemné debatě Samovi oznámili že za takových podmínek se musí vystěhovat. Potom se záhadně ztratily peníze v hotovosti od Azlana z pokoje a to asi $1000. Následovala údajná ztráta peněz od Sama z ložnice. Umíte si představit jak jsme se po tom všem v baráku cítili. Mysleli jsme, že má někdo cizí klíčea chodí si sem jak s mu zachce. Každopádně vyšlo najevo, že peníze ukradl asi Sam protože když to Azlan chtěl nahlásit na policii tak mu to rozmlouval že mu to všechno zaplatí. Od té doby Sam nebyl moc doma. Zaregistrovali jsme, že mu přišla pošta od soudu. Vymlouval se na to že má dvojité služby v práci aby to všechno zaplatil. Jednou večer se záhadně objevil doma tak jsme se na něj vrhli a nechali ho podepsat všechny možné papíry kde bylo napsáno kolik nám všem dluží a do kdy to má vrátit a vše podepsal.  U nás to dělalo $500 záloha co jsme platili při přistěhování. Sliboval že vše spaltí. Ale pak najdenou další den prostě zmizel. Telefony nebral, na emaily neodpovídal a všechny cennosti od něj z pokoje zmizely.

S podepsanými papíry jsme všichni zašli na policii kde nám bohužel řekli, že nám nemůžou pomoci, protože ty papíry nebyly ověřeny. Smůla. Nakonec vyšlo najevo kolik dluží majitelům a všem okolo. Zkoušeli jsme i psát Samanthi ale bez odezvy. Tak jsem přišli o $500 (cca 10000 kč).

Bohužel se ukázalo, že majitel – číňan je pěknej vydřiduch a chtěl po nás vše jako na začátku přistěhování – tj. zálohu, a 2x nájem dopředu. I když už tu bydlíme někde 9 měsíců. Internet zapojit nechce a místo toho nám sem dal 1 router na celej barák a internet můžeme používat jen na obyč věci max. jednou za čas se podívat na video, takže jako za doby kamenný. Horní místnost přijeli vystěhovat a chtějí ji pronajmout. Nikdo si teď už není jistý jestli to ty dva neplánovali už dávno dopředu, jestli ta jeho maminka byla fakt na operaci a jak to vlastně celý bylo. Zaslechli jsme, že možná jede v automatech nebo tak něco. Přemýšleli jsme o stěhování už několikrát, ale tentokrát je to navíc podmíněno těmito nepříjemnými událostmi. Teď před mým odletem domů to nemá moc cenu řešit protože tu Péťa bude sám, každopádně až se vrátím, budeme to muset vyřešit co nejdříve abchom měli klid.

Takže už máme taky nepříjemnou zkušenost za námi! Myslím že z půjčování peněz někomu jsme se už poučili. Příště už to bude jen lepší!!

Vaše Martinka

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *